+420607590579 | podpora@housedecor.cz
Originální výrobní e-shop
Úvod

Jak provonět interiér a vytvořit si atmosféru?Přidáno: 01.10.2020

Vůně jsou všude kolem nás. Příjemné i nepříjemné. Podle vůně
pozná novorozenec svou matku. Vůně navozuje příjemné pocity bezpečí, čistoty a
svěžesti našeho domova.

Vonné svíčky, nebo aromalampy? Poradíme jak správně vybrat vůni do interiéru. Nepodceňujte vůni Vašeho domova. Vzduch v místnosti je nesmírně důležitým prvkem bydlení. V příjemném, čistém a větraném prostředí se nešíří nemoci, dobře se pracuje, lépe to myslí a výborně se odpočívá.
Mohlo by se zdát, že větrání je banální záležitost. Prostě otevřít okno, když se vzduch zdá být vydýchaný. I v chladném zimním období je efektivnější krátkodobé ale častější větrání. Čerstvý vzduch se snadněji ohřívá než vydýchaný vlhký. Vysoká vzdušnost brání množení bakterií a plísní, a naopak pomůže rozvinutí příjemných a chtěných vůní.

Čichové vjemy jsou mozkem nejrychleji vyhodnocovaným vjemem ze všech. Čich hraje klíčovou roli při spouštění emocionálních reakcí. Vůně evokuje vzpomínky, radost, uvolnění, napětí, zlost, nostalgii nebo sexuální a erotické naladění. Molekuly vonných silic vdechováním vstupují i do plic a odtud do celého těla. Proto je volba kvalitních vonných zdrojů důležitá.

 

 

Vonné tyčinky
Výroba vonných tyčinek je starodávné posvátné umění. Vyrábí se z čistě přírodních surovin. Tradičně se používají v asijských zemích. V orientálně laděných interiérech jsou tedy jasnou volbou. Aroma vonných tyčinek je velmi intenzivní. Jsou elegantní a dodávají pocit luxusu a magičnosti. Jedinou nevýhodou je, že vůně ulpívá na bytových textiliích. Někteří lidé pociťují při delší expozici z velmi silné vůně bolesti

hlavy. To lze ovšem snadno regulovat dobou pálení tyčinky.

 

Vonné svíčky
Kromě vůně dává svíčka i světlo. V nekonečných variacích barev, vůní a velikostí můžeme kombinovat libovolné množství svíček a vytvořit tak dokonalou atmosféru. Aromatické svíčky dokáží měnit náladu, pocity i celkový dojem z prostředí. Sladké květinové vůně s vanilkou jsou erotizující. Eukalyptus, máta nebo borovice čistí a dezinfikují vzduch a navozují pocit čistoty, jsou výborné při dýchacích potížích a
povzbuzují mysl. Spánek naopak přináší levandule, heřmánek, meduňka, rozmarýn, bergamot a santalové dřevo.

 

 

Pro intenzivní a časté pálení svíček jsou určité nejlepší vonné svíčky z nejkvalitnějším přírodních vosků jako jsou naše Svíčky štěstí nebo americké svíčky Village Candle. Jak ale poznáte kvalitu? Kvalitní svíčky jsou vyrobené ze sojového nebo včelího vosku. Znalci a požitkáři kupují svíčky jsou z palmového oleje. Ty nejhorší bývají z parafínu. Svíčka má mít bavlněným knot 3-5 mm. I původ aromatických olejů je důležitý. Pálením syntetických olejů se mohou uvolňovat škodlivé látky, ale pokud si takovou svíčku zapálíte jednou za rok, tak se zcela jistě nic nestane.

 

Kouzelné aromalampy
Pokud se rozhodnete pro aromalampu, získáte dekorativní prvek a prostředek pro jakoukoliv vůni nebo jejich kombinace podle vaší momentální nálady. Nabízíme oblíbené vonné oleje. Nejoblíbenější jsou vůně s levandulí, růží a orchidejí. Pro dobu podzimních plískanic a zimních svátečních večerů jsou nejkrásnější vůně jablka, skořice, vanilky, pomeranče nebo granátového jablka. Můžete si vytvořit i vlastní

kombinaci vůní a dát tak vašemu domovu osobitou vůni. Vonné oleje lze použít i jako masážní oleje, oleje pro aromatizaci koupelí, saun, do čističek vzduchu nebo do vodních vysavačů.
Vonné svíčky, lampy i difuzéry v dárkovém balení jsou milou pozorností, která vždy potěší a nikdy nezklame.


Zpět na seznam článků
INFORMACE K NÁKUPU
Kontakt
 

PO-PÁ 9:00 -17:00

 +420 607590579

 


podpora@housedecor.cz

 

VÍCE O HOUSEDECOR
 
PLATEBNÍ METODY
       
2016 Vytvořilo Housedecor design studio